Okolica

Otoczenie obiektu

Plaża w Bobolinie

Plaża w Bobolinie jest miejscem dla osób, które cenią sobie spokój i czystą wodę. Nawet w środku sezonu nie ma tu zbyt wielu tłumów, dzięki temu możemy sobie pozwolić na skuteczny wypoczynek na piasku. Pobliskie okoliczne plaże należą do najszerszych w Polsce.

Bunkry w Bobolinie

Owiane tajemnicą budowle, pozostałość po II Wojnie Światowej. Położone wzdłuż wybrzeża, pomiędzy miejscowościami Bobolin a Darłówko, większość z nich położona jest na terenie dzisiejszej jednostki wojskowej.

Przystań Żeglarska

Przystań miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, będąc fanem sportów wodnych. To tutaj działa Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz firmy trudniące się w sportach wodnych. Jeśli chcemy nabyć nowe umiejętności można tu nauczyć się wind lub kitesurfingu. Istnieje też możliwość wypożyczenia sprzętu czy wypłynięcia w rejs na Jezioro Bukowo.

Jezioro Bukowo

Oddalone o 2 km Jezioro Bukowo jest świetną opcją dla tych, którzy chcą połączyć wypoczynek nad morzem i nad jeziorem. Zbiornik liczy sobie nieco ponad 1600 ha powierzchni i średnią głębokość 1,8 m. To stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Trafiają się tu m.in. leszcze, węgorze i szczupaki

Szlak rowerowy R-10

Międzynarodowy okrężny szlak rowerowy przebiegający przez naszą miejscowość oraz dookoła basenu Morza Bałtyckiego o łącznej długości 8539 km. Polski odcinek szlaku o długości 588 km przebiega przez tereny województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Zamek Książąt Pomorskich

Tę reprezentacyjną budowlę wzniósł Bogusław V w II połowie XIV wieku. Zamek został zbudowany w ciągu 20 lat i był na tyle okazały, że otrzymał szacowna nazwę Zamku Książąt Pomorskich. Pierwotnie gotycki zamek był kolejno rozbudowywany przez swoich gospodarzy. Pierwszy zamek zasadzał się na planie kwadratu z wysoką na 23 metry wieżą obronną. Kolejni gospodarze prowadzili rozbudowy w kierunkach wschodnim i zachodnim, dobudowując skrzydła, pełniące nie tylko obronne funkcje, ale również powiększające przestrzeń życiową powiększającego się dworu książęcego.

Stadnina

Bobolinie, 300 metrów od naszego ośrodka, znajduje się kraina zwierząt, która szczególnie spodoba się dzieciom i fanom koni. W Ranczo Mustafa pod okiem instruktora mamy okazję nauczyć się jeździectwa. Na milusińskich czekają kuce i mini zoo. Na miejscu znajduje się kawiarnia oferująca domowe ciasta.

Aquapark w Darłówku

Zła pogoda nie jest przeszkodą w korzystaniu z rozrywek wodnych nad morzem. Kilka kilometrów od Dąbek znajduje się Park Wodny w Darłówku. Wyposażono go w takie udogodnienia jak zjeżdżalnie, jacuzzi czy gabinet SPA. W przerwie od pływania można pójść na miejscu na kręgle lub do restauracji.

Label
menu